اعلام پاداش مدال آوران المپیکی و پارالمپیکی اعزامی به ریو توسط دکتر سجادی
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان با اعلام پاداش مدال آوران المپیکی و پارالمپیکی اعزامی به ریو، گفت: 300 سکه برای مدال طلا، 200 سکه برای مدال نقره و 150 سکه برای مدال برنز در نظر گرفته شده است.
كدخبر: 176
1395/03/18

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛سیدنصرالله سجادی عصر امروز(دوشنبه) در دیدار معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازی های المپیک و پارالمپیک ریو 2016 که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است، با ارائه گزارشی از روند تصمیم گیری برای حضور دراین بازی ها، اظهار داشت: برای حضور موفق در ریودوژانیرو، ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمیک را با راهبری و حمایت از برنامه های فدراسیون های المپیکی تشکیل دادیم که جلسات آن طی دو سال گذشته به طور مرتب برگزار شده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان در توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای با بیان این که این جلسات 44 مصوبه راهبردی به دنبال داشت، گفت: کارهای بسیار زیادی در این زمینه از سوی روسای فدراسیون های المپیکی، کادر فنی و ورزشکاران صورت گرفته است که از آن ها قدردانی می کنیم.

دکتر سجادی با بیان این که پاداش بسیار خوبی برای ورزشکاران المپیکی در نظر گرفته‌ شده که  تصور می‌کنم این پاداش نسبت به دوره قبل برای افزایش انگیزه ورزشکاران حائز اهمیت است، افزود: بر این اساس300 سکه برای مدال طلا، 200 سکه برای نقره و 150 سکه برای مدال آوران برنز در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با رایزنی که دکتر گودرزی با وزارت مسکن انجام داده است کسانی که موفق به کسب مدال در المپیک ریو شوند، 120 میلیون برای مدال‌آوران طلا، 90 میلیون برای کسانی که به کسب مدال نقره شوند و 50 میلیون برای کسانی که موفق به کسب مدال برنز شوند به عنوان کمک هزینه خرید مسکن به آن‌ها اهدا خواهد شد که تمام این‌ها برای ایجاد انگیزه و حضور موفق ورزشکاران در المپیک ریو است. امیدوارم بتوانیم در این دوره از بازی‌ها به نتایج بسیار خوبی نسبت به المپیک لندن دست پیدا کنیم.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از روند مدال آوری ایران در بازی های المپیک، خاطرنشان کرد:  ایران از چهاردهمین دوره بازی های المپیک، در این رقابت ها حضور یافته که از دوره چهاردهم تا سی ام، شصت مدال طلا، نقره و برنز کسب کرده  است که امیدوارم این تعداد در ریو با افزایش چند برابری مواجه شود.

مراسم دیدار معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

سی و یکمین دوره بازیهای المپیک ریو از( 5 تا 21 آگوست/15 تا 31 مرداد 1395) و پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک نیز (7تا 18سپتامبر/ 17تا 27 شهریورماه امسال) در کشور برزیل برگزار خواهد شد.

منبع:سایت وزارت ورزش
بهروزیانفرد از هیئت های ورزشی بازدید کرد
بهروزیانفرد از هیئت های ورزشی بازدید کرد
كدخبر: 181
1395/03/17

بهروزیانفرد  به همراه معاونین اداره کل ورزش وجوانان استان بوشهر از هیئت های ورزشی  استان بازدید کرد

منبع:
حمایت‌های دولت سبب موفقیت ورزش در تمام رشته های می شود
دکترمحمود گودرزی عصر امروز (دوشنبه) با « اسحاق جهانگیری »معاون اول رئیس جمهوری دیدار کرد
كدخبر: 182
1395/03/17

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛دکترمحمود گودرزی عصر امروز (دوشنبه)  در مراسم دیدار « اسحاق جهانگیری »معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازی های المپیک و پارالمپیک ریو که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است، با ابراز امیدواری از کسب نتایج در خور نام جمهوری اسلامی ایران، توسط قهرمانان کشورمان در ریودوژانیرو، اظهار داشت: امیدوارم دستاورد قهرمانان ما در المپیک و پارالمپیک باعث شادمانی مردم عزیزمان شود.

 وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نتایج بی سابقه والیبال در انتخابی المپیک و پیوستن این تیم به کاروان امام رضا(ع)، گفت:  از زحمات داورزنی رئیس فدراسیون والیبال که موجبات موفقیت این رشته را فراهم کرده است، تشکر می کنم؛ دولت همواره حامی والیبال بود تا یک ورزش تیمی بتواند برای نخستین بار با چنین قدرتی مسافر المپیک که رویداد مهم سیاسی، فرهنگی و ورزشی است، شود.

وی اعضای تیم والیبال نوجوانان ایران که به عنوان میهمان در این مراسم شرکت کرده اند را خطاب قرار داد و افزود: شما آینده سازان رشته مفرح والیبال هستید و خوشحالم که شما نوجوانان را در کنار خود می بینم. امیدوارم والیبال ایران به هدف خود که سکونشینی در المپیک است، دست یابد.

 محمود گودرزی در ادامه با بیان این که پیش از این بار مدال آوری در المپیک بر دوش دو رشته کشتی و وزنه برداری بود، گفت: امیدوارم در این دوره، تیراندازی، تیروکمان، دوومیدانی و والیبال به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنند و بتوانیم در صحنه المپیک شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران خود باشیم.

 وزیر ورزش و جوانان با تشکر از معاون اول رئیس جمهوری برای حضور در مراسم امروز، اظهار داشت:  دکتر جهانگیری در دولت جزو کسانی است که همیشه حضورش در ورزش کشور ارزشمند بوده و در تمام مراحل از ورزش و مطالبات ورزش حمایت‌های لازم را انجام داده است. حضور وی در دولت نقطه قوتی برای ورزش کشور است. ما همیشه از توجهات وی به ورزش کشور بهره برده‌ایم.

وی در ادامه با  بیان این که وحدت، همدلی برنامه ریزی، کار دقیق و حساب شده ظرف دو سال گذشته انجام شده و تلاش های زیادی صورت گرفته است، گفت: ما  تا کنون در15 دوره  المپیک‌ شرکت کرده ایم. 8 دوره قبل از انقلاب که 29 مدال گرفتیم و 7 دوره بعد از انقلاب که 31 مدال گرفتیم. در المپیک لندن با رکوردشکنی 12مدال کسب کردیمک ه میانگین مدال‌های ما در هر المپیک 3.5 یا 4 مدال است. البته المپیک لندن شرایط خاصی داشت.

وی افزود: بر اساس تعداد سهمیه‌ها امیدوارم نتایجی که می‌گیریم رابطه مثبتی با تعداد سهمیه‌هایمان داشته باشد و به دنبال رشد سهمیه‌ها در مدال آوری نیز موفق‌تر باشیم. تلاش های بسیار زیادی انجام و عرق های زیادی ریخته شده است. بچه ها آسیب های زیادی دیده‌اند، اما به هر حال تلاش شده با یک فعالیت جمعی بهترین نتایج را کسب کنیم.    

 مراسم دیدار معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازی های المپیک و پارالمپیک ریو در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

 سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو از( 5 تا 21 آگوست/15 تا 31 مرداد 1395) و پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک نیز (7تا 18سپتامبر/ 17تا 27 شهریورماه امسال) در کشور برزیل برگزار خواهد شد.

منبع:
دعوت بانوی بوشهری به اردوی تیم ملی نوجوانان
مهینی اسامی 30 بازیکن دعوت شده به اردوی تدارکاتی را اعلام کرد.
كدخبر: 183
1395/03/18

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال دختران زیر 16 سال در کمپ تیم های ملی در حالی از 22 خرداد ماه آغاز میشود که شادی مهینی-سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان اسامی بازیگنان دعوت شده به اردو را به شرح زیر اعلام کرد:

هانیه خداپرستی-فاطمه امیری-فاطمه طهماسبی از فارس

مرضیه فیضی-مریم صادقانی-فاطمه شبان-هستی سیلانی-زهرا غریب زاده-گلنوش خسروی از اصفهان

نگار یعقوبی-الناز خدابخشی-هلیا معظمی-مستانه باقر آبادی –صبا جوادی از تهران

مارال ترکمان-مریم محمدی-عسل طلعت از البرز

مائده دوجی-زهرا نیکچه-رقیه صومعه از گلستان

فاطمه مخدومی از کردستان

نگین همتی-آیناز حق وردی از قروین

مبینا اعتمادی-فاطمه داعی نیا از آذربایجان

ژینو پیکری از کرمانشاه

فاطمه ایجادی از مازندران

بهار سیروس از بوشهر

رقیه جلال نسب از خوزستان

غزاله بین طالبی از چهارمحال و بختیاری

بازیکنان عصر روز شنبه 22 خرداد ماه در کمپ تیم های خود را به کادر فنی باید معرفی کنند.

این اردو تا روز 29 خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

منبع:
با شکست شاهین در ضربات پنالتی، پرسپولیس راهی لیگ برتر شد
شکست شاهین در ضربات پنالتی، پرسپولیس راهی لیگ برتر شد
كدخبر: 188
1395/03/19

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان بوشهر؛دور برگشت پلی آف مسابقات فوتبال لیگ دسته اول استان بوشهر جهت راهیابی به مسابقات لیگ برتر فوتبال استان بوشهر در ورزشگاه شهدای شهر چغادک دنبال شد و تیم پرسپولیس بنه گز توانست در ضربات پنالتی با نتیجه 6 بر 5 در این مسابقه به برتری برسد و راهی مسابقات لیگ برتر استان شود.

دو تیم شاهین چغادک و پرسپولیس بنه گز در وقت قانونی به تساوی یک بر یک رضایت دادند و در ضربات پنالتی پرسپولیس با به ثمر رساندن 5 گل به برتری رسید.

از نکات قابل توجه در این مسابقه حضور گسترده تماشاگران و هواداران شاهین چغادک و لیدر های تیم فوتبال شاهین بوشهر بود که با شوق و ذوق فراوان جهت تماشای این دیدار خود را به ورزشگاه رسانیده بودند که باعث پر شدن سکوهای ورزشگاه شد و به ناچار هواداران شاهین در اطراف زمین به تماشای این مسابقه مهیج و پر استرس پرداختند

منبع:
مسابقات چهارجانبه جام رمضان والیبال در بوشهر برگزار می شود
این رقابت ها بصورت دوره ای برگزارمی شود
كدخبر: 189
1395/03/19

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛مسابقات والیبال چهارجانبه جام رمضان به میزبانی مدرسه والیبال امید آیندگان بوشهراز 21خردادماه در خانه والیبال انقلاب  بوشهر برگزار می شود.

این رقابت ها بصورت دوره ای برگزارمی شود

منبع:
تقدیر از سرپرست دفتر محیط زیست و توسعه پایدار اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهرتوسط وزیر ورزش و جوانان
تقدیر از سرپرست توسعه پایدار اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر
كدخبر: 190
1395/03/18

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان بوشهر؛وزیر ورزش و جوانان با بیان این که تغییر رفتار افراد برای حفاظت از محیط زیست با ورود ابزارهای تبلیغاتی اتفاق می افتد، گفت: رسانه ها و گروه های مرجع نظیر ورزشکاران، نخبگان، پزشکان، هنرمندان و فرهیختگان باید برای این تغییر نگرش اقدام کنند.

محمود گودرزی در نشست تخصصی « محیط زیست، ورزش و مشارکت های اجتماعی» که به مناسبت روز جهانی محیط زیست در کاخ نیاوران برگزار شد، ورزش در هوای ناسالم را عنصری مضر برای بدن دانست و افزود: به هیچ عنوان ورزش در هوای آلوده را توصیه نمی کنیم چرا که در این هوا با افزایش متابولیسم بدن، آسیب‌پذیری بافت‌ها بیشتر می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به موفقیت تیم ملی والیبال در راه یابی به المپیک برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور، اظهار داشت: امیدواریم ورزشکاران ما نمایندگان خوبی از جامعه بزرگ ایرانی و مشوق حمایت از گونه های جانوری باشند.

وی حفاظت از محیط زیست را در گرو تبدیل شدن آن به رفتار اجتماعی دانست و گفت:‌ تا حفاظت از محیط زیست به رفتار جمعی تبدیل نشود، اتفاق خاصی در این بین رخ نخواهد داد؛ بنابراین آموزش جامعه برای تحقق یک هدف باید در انتها به تغییر رفتار منجر شود.

به اعتقاد دکتر محمود گودرزی این آموزش ها و اهداف بلند مدت، باید به بلوغ جامعه منتج شود تا افراد آن از منافع شخصی خود گذشته و تنها در فکر منافع جمع باشند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که تغییر رفتار افراد برای حفاظت از محیط زیست نیز با ورود ابزارهای تبلیغاتی اتفاق می افتد، گفت: رسانه ها و گروه های مرجع نظیر ورزشکاران، نخبگان، پزشکان، هنرمندان و فرهیختگان باید برای این تغییر نگرش اقدام کنند.

وی با اشاره به تفاهم وزارت ورزش و جوانان با سازمان حفاظت از محیط‌زیست برای تأسیس دفتر محیط‌زیست و توسعه پایدار در این وزارتخانه، تأکید کرد: این دفتر با دو هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در ورزش و ارتقاء شاخص های محیط زیست در حوزه ورزش شکل گرفت.
 گودرزی تشکیل کمیته حفاظت از محیط زیست در فدراسیون ها، آموزش و ترویج آموزه های محیط زیست در بین جامعه ورزش، پیاده سازی مولفه های مدیریت سبز در سازمان ها و نهادها، حمایت از پژوهش های کاربردی در حوزه ورزش و محیط زیست و تعامل اثربخش با سازمان های بین المللی محیط زیست را از راهبردهای وزارتخانه دراین حوزه عنوان کرد.

وزیر ورزش و جوانان همچنین فعالیت های محیط زیستی وزارتخانه را شامل حوزه های ساختار سازی، فعالیت های میدانی و نمادین، حوزه فرهنگی، آموزش، مدیریت سبز و حوزه تعاملات و مشارکت های اجتماعی دانست.

وی با ارائه برخی آمارها از میزان ورزش در میان شهروندان کشورهای مختلف، افزود: در برخی کشورهای توسعه یافته ۷۵ درصد مردم ورزش می‌کنند که رویکرد این نوع ورزش سلامت‌محور است. در حالی که در کشور ما بر اساس آمار سال ۹۱، به طور میانگین تنها 10 درصد از مردم ورزش می کردند که با تلاش های صورت گرفته توانستیم این عدد را در سال 94 به بیست و یک درصد برسانیم و امیدواریم با تلاش معاونت ورزش‌های همگانی، این میزان تا پایان دولت یازدهم به ۳۰ و در حالت خوشبینانه به 50درصد برسد.

در ادامه این نشست تفاهم نامه کمیسیون ملی یونسکو با دانشگاه آزاداسلامی امضا شد. همچنین از حسین عباسی از خراسان رضوی، بهمن مددی از آذربایجان شرقی، پیام نظر از استان تهران و علی حاجیانی از استان بوشهر به منظور تشکیل دفتر محیط زیست و توسعه پایدار در اداره کل ورزش و جوانان استانی تقدیر شد.

نمایندگان ادارات کل ورزش و جوانان استان های گیلان، اردبیل، یزد، مرکزی، خوزستان، اصفهان و گلستان نیز برای امضاء تفاهم نامه همکاری با اداره کل محیط زیست استان تجلیل شدند.

در ادامه نیز میترا حجار، سیروس الوند، سینا حجازی، پرستو صالحی، کتایون جهانگیری، خسرو شهرزاد، کامکار و نرگس فغانی نیز به عنوان هنرمندان حامی محیط زیست مورد تجلیل قرار گرفتند.

 محمود گودرزی، معصومه ابتکار، سعدالله نصیری( دبیرکل کمیسون ملی یونسکو در ایران)، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر تابش رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و موسوی معاون اطلاعات و عملیات قرارگاه زیستی سازمان پدافند غیرعامل کشور از حامیان دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارتخانه شامل: دکتر سید عبدالحمید احمدی، رباب شهریان، مازیار ناظمی، مهناز مظاهری وشیدا مهنام با اهداء لوح، تقدیر کردند.

لوح و تندیس ویژه نشست تخصصی محیط زیست، ورزش و مشارکت های اجتماعی به غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی و دکتر سعدالله نصیری قیداری تقدیم شد.

در این نشست از تلاش های دکتر رضا شجیع برای تشکیل دفتر حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و همچنین حمایت وی از گونه های جانوری با همکاری فدراسیونهای ورزشی تقدیر به عمل آمد.

 

 

منبع:
دعوت دو فوتبالیست بوشهری به تیم ملی
کارلوس کی روش برای اردوی جدید تیم ملی برای حضور در اردوی ارمنستان 38 بازیکن را دعوت کرد.
كدخبر: 192
1395/03/20

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛کارلوس کی روش برای اردوی جدید تیم ملی برای حضور در اردوی ارمنستان 38 بازیکن را دعوت کرد.

اسامی بازیکنان دعوت شده به این شرح است:


علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری، رشید مظاهری، دانیال ماهینی، رامین رضاییان، وریا غفوری، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، محمد طیبی، عزت الله پورقاز، جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، محمد انصاری، هاشم بیک زاده، سعید آقایی، آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، داریوش شجاعیان، کمال کامیابی نیا، سعید عزت اللهی، مهدی ترابی، مرتضی تبریزی، علیرضا جهانبخش، بختیار رحمانی، سروش رفیعی، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، وحید امیری، احسان پهلوان، رحیم زهیوی، مهدی طارمی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد و رضا قوچان‌‌نژاد.


بازیکنان شاغل در لیگ ایران باید روز 31 خرداد ساعت 13:30 با در دست داشتن گذرنامه، خود را به کادرفنی در هتل آزادی معرفی کنند.

 

منبع:تولیدی
رکاب‎زنی از بوشهر تا تهران با شعار (پرواز با کتاب)
اسماعیل مسیح گل ورزشکار دوچرخه سوار استان بوشهر رکاب زنی خود را از آغاز کرد.
كدخبر: 193
1395/03/22

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛اسماعیل مسیح گل ورزشکار دوچرخه سوار استان بوشهر که با شعار «پرواز با کتاب» رکاب زنی خود را از بوشهر آغاز کرده است به شیراز رسید. ، این فعال اجتماعی و فرهنگی دشتستانی پس از ورود به شیراز با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و شاعران و اعضای انجمن ادبی «بهار نارنج» شیراز در کتابخانه حافظیه دیدار کرد.

«مسیح گل» سال گذشته با پیام «ورزش آری، اعتیاد نه»  در حرکتی نمادین فاصله شهر برازجان در استان بوشهر تا تهران را رکاب زد و امسال سراغ یکی دیگر از معضلات اجتماعی یعنی پایین بودن میزان مطالعه در جامعه رفته است.

وی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: از بین بردن معضلات اجتماعی نیازمند همت جمعی است تا نسل های آینده با تبعات آن دست به گریبان نباشند.

وی با مقایسه آمارهای موجود میزان مطالعه کشور با برخی کشورها افزود: متأسفانه این آمار و ارقام هرگز در شأن صبغه فرهنگی و تمدنی ایران نیست و باید برای رفع آن تدابیر جدی اندیشیده شود.

مسیح گل در ادامه گفت: انجام حرکات نمادین تنها تلنگری به جامعه یا مسئولین برای توجه به برخی مسائل است و من نیز به همین دلیل پس از اعتیاد، سراغ معضل «کتاب نخواندن» در جامعه رفتم تا نظر همه را به سوی مخاطرات این مشکل بزرگ جلب کنم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این دیدار ضمن قدردانی از این حرکت موثر و جریان ساز فرهنگی گفت: برنامه و حرکت هایی که از دل جامعه و توسط فعالان اجتماعی و فرهنگی آغاز می شود شاید به مراتب اثرگذار تر است برنامه های رسمی باشد.

دکتر سعیده ابراهیمی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان «خواندن» در نهاد کتابخانه های عمومی تأکید کرد: خوشبختانه دغدغه «پایین بودن سرانه مطالعه» اکنون در میان مردم و مسئولین در حال نهادینه شدن است که امیدواریم با حرکت های این چنینی تصمیم سازی و اقدام برای رفع آن نیز سرعت گیرد.

وی افزود: اینکه یکی از فعالان فرهنگی بعد از اعتیاد به سراغ مسئله و معضلی فرهنگی رفته است نشان دهنده رسوخ آسیب های «کتاب نخواندن» در بدنه جامعه است.

ریس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد: سال ۱۳۹۵ با توجه به سیاست های تدوین شده، همراهی مردم،NGO  ها و فعالانی همچون آقای مسیح گل نقطه عطفی در ترویج فرهنگ مطالعه باشد.

گفتنی است «مسیح گل» پس از بوشهر و شیراز به استان های اصفهان، زنجان، قم، مشهد، تهران و مازندران نیز در تور ۸۰ روزه خود سفر خواهد کرد و پیام کتاب و کتابخوانی را به مردم خواهد رساند.

او که در شیراز با اعضای انجمن ادبی «بهار نارنج» به دبیری غلامعلی خوشبخت، جمال زیانی فارس شناس، کتابداران کتابخانه رییسی شیراز، کودکان عضو مرکز شماره ۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دیدار کرد، قصد دارد در ادامه سفر خود با علیرضا مختارپور دبیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و مصطفی رحماندوست شاعر حوزه کودک و نوجوان و سایر فعالان ادبی و فرهنگی عرصه کتاب در طول مسیر دیدار کند

منبع:تولیدی
اعضای هیئت مدیره ایرانجوان مشخص شدند
مجمع هیئت موسس باشگاه ایرانجوان بوشهر برگزار شد.
كدخبر: 194
1395/03/22

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر،؛، در این جلسه که عصر امروز جمعه در محل باشگاه ایرانجوان برگزار شد و بررسی مسائل و مشکلات باشگاه و انتخاب هیئت مدیره جدید دستور کار آن بود ، ۲۲ نفر از سهامداران حضور داشتند .

در بخش اول جلسه در رابطه با مسائل پیش روی باشگاه ، تصمیم گیری در مورد داشته ها و چگونگی سرمایه گذاری ، جذب اسپانسر و  همچنین برنامه های آینده بحث و گفتگو شد و تصمیماتی نیز اتخاذ گردید و قرار شد تا اعضا طی دو روز آینده پس از شور و مشورت نظر خود را اعلام نمایند .

همچنین در این مجمع رای گیری برای انتخاب هیئت مدیره جدید باشگاه نیز انجام شد که آقایان پورکبگانی ، رجبی ، خرمزی ، نظرزاده ، فرهمند و قائدی بعنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب و طبق اساسنامه می بایست با نظر این افراد ۳ نفر دیگر از خارج از مجموعه ایرانجوان به این جمع اضافه شوند

 

منبع:تولیدی
دعوت دومیدانی کار جانباز و معلول استان به اردوی تیم ملی
اولین مرحله تمرینات تیم ملی دو میدانی برای مسابقات پارالمپیک برگزار شد.
كدخبر: 195
1395/03/22

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛در آستانه برگزاری اولین مرحله از تمرینات تیم ملی دو و میدانی برای آمادگی بازی های پارالمپیک،علی اصغر هادی زاده، رئیس انجمن دوومیدانی گفت: اولین مرحله از تمرینات تیم ملی دوومیدانی به میزبانی رشت  برگزار می شود و کلیه دوومیدانی کاران راه یافته به تیم ملی در این اردو شرکت می کنند.

هادی زاده افزود: پس از این مرحله، اردوهای تیم ملی در سه منطقه برگزار می شود. تهران، تبریز و خرم آباد، سه شهری هستند که برای برگزاری تمرینات انتخاب شده اند و این مساله به خاطر تخصصی تر شدن و کم جمعیت بودن اردوها، حضور مربیان تخصصی و توجه به شرایط سکونت ملی پوشان است. مشهد، بندر گناوه و کرمان نیز شهرهایی هستند که در آنها تنها یک ورزشکار تمرینات خود را دنبال خواهند کرد.

رئیس انجمن دوومیدانی خاطر نشان کرد: در تدارک اردویی برون مرزی برای ملی پوشان هستیم که در صورت فراهم شدن شرایط بین 10 تا 15 روز برگزار خواهد شد. تاکنون چند کشور به این منظور انتخاب شده و رایزنی های لازم در حال انجام است و پس از قطعی شدن زمان و مکان آن اعلام می شود.

وی گفت: در زمان اعزام به ریو نیز یک اردوی کوتاه مدت متمرکز در تهران خواهیم داشت که به منظور هماهنگی بیشتر برگزار می شود. ذکر این نکته ضروری است که اگرچه اردوهای تیم ملی از مرحله ی اول به بعد به صورت منطقه ای برگزار می شود، اما تمرینات بر اساس یک برنامه ی واحد و مدون وزیر نظر کادر فنی طراحی شده و شرایط ملی پوشان به صورت دقیق بررسی خواهد شد.

هادی زاده پیرامون اعلام اسامی ملی پوشان جدید برای ریو افزود: همان طور که قبلا اعلام شد،در مسابقات رکوردگیری تعدادی از ملی پوشان شرایط نسبتا خوبی داشتند که با توجه به تعداد سهمیه های موجود می بایست منتظر اعلام سهمیه های جدید باشند. البته انجمن رکوردگیری از این نفرات را در تیر ماه انجام خواهد داد و در مرداد،پس از مشخص شدن وضعیت سهمیه های جدید،نفرات احتمالی به تیم افزوده می شوند.

اولین مرحله از تمرینات تیم ملی با دعوت از جلیل باقری، عبداله حیدری(اردبیل)،سیامک صالح فرج زاده، اسدالله عظیمی (آذربایجان شرقی)،جواد حردانی،علیرضا قلعه ناصری،هاشمیه متقیان (خوزستان)،محمد خالوندی،مهران نکویی،علی الفت نیا(کرمانشاه)،علی محمد یاری،یونس سیفی پور (تهران)علیرضا مختاری،جاوید احسانی شکیب (اصفهان)،محسن کاییدی،حامد امیری،سجاد محمدیان(لرستان) و سید محسن حسینی پناه (بوشهر )، از 23 خرداد ماه به میزبانی رشت برگزار می شود.

این تمرینات زیر نظر بهمن رضایی، مصطفی بهرامی و هرمز صادقی به عنوان مربیان تیم ملی و سعید کولیوند، علی جنتی،حمید مزارزهی، ابراهیمی و ماشااله طاهری، مربیان شخصی ورزشکاران برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین ناصرساجدی فر به عنوان نماینده فرهنگی در کنار ملی پوشان حضور دارد و سرپرستی این تمرینات که از 23 خرداد تا 4 تیر ماه در جریان خواهد بود بر عهده ماشااله طاهری است.

منبع:تولیدی
دعوت تکواندو کار بوشهری به اردوی تیم ملی هان مادنگ
مسابقات انتخابی هان‌مادانگ در دو گروه زنان و مردان در خانه تکواندو برگزار شد و در نهایت 40 تکواندوکار از جمله ابوالفضل علمدار تکواندو کار هم استانی جواز حضور در اردوی این تیم را بدست آوردند.
كدخبر: 196
1395/03/23

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛مسابقات انتخابی هان‌مادانگ در دو گروه زنان و مردان در خانه تکواندو برگزار شد و در نهایت 40 تکواندوکار جواز حضور در اردوی این تیم را بدست آوردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، این دوره از رقابت‎ها در گروه زنان در 3 آیتم نوپی آپ چاگی، پومسه ابداعی (تیمی) و پومسه استاندارد و در گروه مردان نیز در 7 آیتم جوموک، سونال، تی چاگی، نوپی چاگی، چند جهت، پومسه استاندارد و ابداعی زیر نظر سیدحسن زینال حسینی بعنوان سرپرست تیم، علیرضا مردانی بعنوان سرمربی و بهنام منتظری بعنوان مربی پیگیری شد.

در پایان این مسابقات نیز 27 تکواندوکار در گروه مردان و 13 تکواندوکار در گروه زنان جواز حضور در اردوی تیم هان مادانگ را بدست آوردند تا بعنوان نمایندگان کشورمان در مسابقات جهانی هان مادانگ 2016 که در کره جنوبی برگزار می شود، حضور داشته باشند

دعوت شدگان به اردو در گروه مردان:

***رشته جوموک کیوکپا

رده سنی 19 تا 39 سال:
1- مهرداد کلاهی از البرز
2- بهنام محمدی از کرمانشاه

رده سنی 40 تا 59 سال:
1- عبدالصمد فتحی از خراسان رضوی
2- مهرداد تیلاوی از خوزستان

***رشته سونال کیوکپا

رده سنی 19 تا 39 سال:
1-ابوالقاسم گلزاری از مازندران

رده سنی 40 تا 59 سال:
1- جلال فشنگ ساز اقدم از البرز
2- اکبر غفاری از البرز

رده سنی بالاتر از 60 سال:
1- پرویز زمانی از تهران

***رشته پال کیوکپا

رده سنی 19 تا 39 سال:
1- پیام جمارانی از البرز

رده سنی 40 تا 59 سال:
1- سعید خاکسار از تهران
2- ابو الحسن شاهوردی از تهران

***رشته نوپی آپ چاگی

رده سنی 13 تا 15 سال:
1- ابو الفضل علمدار از بوشهر

.

منبع:تولیدی
راه انداری رشته کایت بوردینگ در بوشهر
رئیس هیئت قایقرانی استان بوشهر : راه انداری رشته کایت بوردینگ در بوشهر
كدخبر: 197
1395/03/23

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛رئیس هیئت قایقرانی استان بوشهر با اشاره به ظرفیت های استان در توسعه رشته های مرتبط با بادبانی گفت : استان بوشهر با دارا بودن 937 کیلومتر نوار ساحلی و قرار گرفتن 8 شهرستان از 10 شهرستان استان در خط ساحلی پتانسیل خوبی در توسعه رشته کایت بوردینگ دارد.

مهدی زارعی اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت فدراسیون قایقرانی و انجمن کایت بوردینگ در حال راه اندازی رشته کایت بوردینگ در استان هستیم.
وی از همکاری این هیات با انجمن کایت بوردینگ خبر داد و بیان کرد: در نظر داریم در تابستان جاری با همکاری انجمن کایت بوردینگ نسبت به برگزاری چند اردوی آموزشی و تمرینی اقدام کنیم تا از این طریق بتوانیم نسبت به شناسایی استعدادها و پرورش نوجوانان و جوانان استان اقدام کنیم.
زارعی در پایان عنوان کرد : کلیه علاقه مندان و ورزشکاران می توانند با تماس با هیات قایقرانی استان بوشهر ضمن دریافت اطلاعات تکمیلی، آمادگی خود را جهت حضور در این اردوها اعلام کنند.

منبع:تولیدی
دعوت از سنگنوردان هم استانی جهت شرکت در اردوی تیم ملی
سبحان ماهینی و مریم آب بخش در این دوره از مسابقات شرکت خواهند نمود
كدخبر: 200
1395/03/23

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛اولین مرحله از اردوهای انتخابی و تمرینی تیم ملی سنگ‌نوردی جهت حضور در مسابقات آسیایی تهران ۲۰۱۶ ـ رده سنی نوجوانان و جوانان در رشته‌های سرطناب، سرعت و بولدرینگ به میزبانی سالن فرهاد استان همدان در تاریخ های ۲ الی ۴ تیرماه ۹۵ برگزار می‌شود.

 سبحان ماهینی در رشته بولدرینگ و مریم آب بخش در رشته سرطناب این دوره از مسابقات شرکت خواهند نمود که مهرماه سال جاری در تهران برگزار میگرددبه این اردو فرا خوانده شدند..

منبع:تولیدی
خضر باغبان به نیروی زمینی پیوست
مدافع فصل گذشته شاهین بوشهر به نیروی زمینی تهران پیوست
كدخبر: 202
1395/03/25

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛خضر باغبان مدافع فصل گذشته شاهین بوشهر که پس از اتمام مسابقات لیگ دسته دوم از این تیم جدا شده بود برای گذراندن دوره خدمت سربازی به تیم نیروی زمینی تهران پیوست و فصل آینده را همراه این تیم در لیگ دسته دوم توپ خواهد زد.

باغبان 25 ساله است و در فصول اخیر به همراه تیم های ایرانجوان خورموج و شاهین بوشهر در لیگ دسته دوم سابقه بازی داشته است.

منبع:تولیدی
شكست دريانوردان پارس جنوبي در ماراتن پنالتي ها/ موج گناوه در خانه بازنده شد
هفته دهم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور با برگزاری شش دیدار در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد و جدول لیگ برتر کماکان بدون تغییر ماند
كدخبر: 203
1395/03/24

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛هفته دهم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور با برگزاری شش دیدار در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد و جدول لیگ برتر کماکان بدون تغییر ماند

در  یکی از دیداری حساس هفته دهم لیگ برتر ، تیم خزر رودسر که میزبان پارس جنوبی صدر نشین لیگ  بود در یک بازی نفسگیر که در وقت های قانونی 4به4 مساوی شدند  در ماراتن پنالتی های این تیم را با نتیجه 17به 16با شکست دهد و وبا زدن 25پنالتی و رد بدل شدن 33گل رکورد پنالتی و پرگل ترین بازی های لیگ برتر کشور را تغیر دهند   ، اگرچه تیم پارس باوجود شکست در این دیدار همچنان 24 امتیازی وتیم اول جدول باقی ماند.

دیگر نماینده استان تیم موج گناوه  درخانه بانتیجه 6 بر5 مغلوب تیم برسام اردکان یزدشد.

منبع:تولیدی
اعضای هیئت مدیره باشگاه پیشکسوتان حکم های خود را دریافت کردند
اعضای هیئت مدیره پیشکسوتان صندوق در مراسمی با حضور معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و مدیرعامل صندوق حکم های خود را دریافت کردند.
كدخبر: 204
1395/03/25

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، عبدالحمید احمدی، معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در این جلسه با تأکید براین که سازماندهی به وضعیت پیشکسوتان از اولویت های وزارت ورزش است، گفت: این سازمان از سیاست های باشگاه حمایت می کند و به هیچ وجه نگاه تشریفاتی به این موضوع ندارد زیرا مسئولان وزارت ورزش بر این باورند که پیشکسوتان می توانند در ارتقای فرهنگ جامعه مثمر ثمر باشند.

 معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان افزود: متأسفانه این روزها در جامعه منش پیشکسوتی از منظر اخلاقی بسیار کمرنگ شده است و امیدواریم با برنامه ریزی فرهنگی بتوانیم به تعامل پیشکسوتان و جوانان ورزشکار کمک کنیم و شاهد ارتقای سطح فرهنگی در این قشر از جامعه باشیم.

 

 جعفر کاشانی رئیس باشگاه پیشکسوتان هم با اشاره به حفظ شأن و جایگاه پیشکسوتان بیان داشت: این قشر می توانند نقش مهمی در رفع چالش های اجتماعی و پیوند دادن همه اقشار جامعه داشته باشند.جایگاه پیشکسوت باید در نظام مشخص شود و این وظیفه خطیری است.

 کاشانی در پایان نیز از جمشیدی و اعضای هیأت مدیره باشگاه به پاس خدمات تشکر کرد.

 منوچهر زندی عضو هیأت مدیره باشگاه پیشکسوتان نیز بیان کرد: مجوز باشگاه به صورت رسمی صادر شده است. 20 رشته ورزشی که شرایط لازم را دارا بودند کار را آغاز کردند، در 10 رشته هم کمیته تشکیل شده است.

 وی اضافه کرد: ما قصد داشتیم مجامع رشته های مختلف را هم برگزار کنیم که تاکنون بنا به دلایلی این اتفاق نیفتاده است اما از تیر ماه این مجامع که کاری نو و یکی از نیازهای جامعه ورزش است برگزار می شود.

 زندی خاطرنشان کرد: برنامه رادیو پیشکسوت نیز با تعامل رادیو ورزش و با دستور دکتر قاسمی روزهای پنجشنبه و جمعه اجرا خواهد شد. الان به دلیل ترافیک برنامه های رادیو ورزش باتوجه به زمان کوتاه باقی مانده تا المپیک این اتفاق نیفتاد ولی تصمیمات آن گرفته شده است. کنگره ورزش و سالمندی هم در مهرماه برگزار می شود.

 وی تصریح کرد: نحوه امکانات صندوق نیز بازبینی و سرفصل ها برای تعیین حقوق پیشکسوتان بررسی شد.الان حقوق ها براساس مدال های آسیایی، جهانی و المپیک است و 20 سرفصل مغفول مانده که از جمله مقایسه رشته ها، سن ورزشکار و سابقه آن رشته در ایران را شامل می شود.

 همچنین هادی نیز در این جلسه خواستار رفع تبعیض بین قهرمانان امروز و دیروز و همچنین قهرمانان سالم و معلول شد.

 نوآموز نیز گفت: باید به مشکلات پیشکسوتان به خصوص کسانی که بیماری دارند رسیدگی بیشتری شود.

 
نام:

 

منبع:تولیدی
حضور تیم های دریانودان پارس جنوبی و موج گناوه در مسابقات رده سنی پایه فوتبال ساحلی
زمان قرعه کشی مسابقات رده سنی پایه فوتبال ساحلی اعلام شد.
كدخبر: 205
1395/03/25

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛مسابقات رده سنی پایه فوتبال ساحلی فصل 96-95 از بیستم تیرماه آغاز می شود.

 این رقابت ها با حضور تیم های شهدای چلیچه، دریانوردان پارس جنوبی، موج گناوه، ملوان بندرگز، (آذربایجان غربی)، امید ساحلی شهرداری آ.شرقی، شهرداری بندرعباس، دانش فسا، دهیاری صادق آباد، برسام اردکان، خزر رودسر، شاهین شهر اصفهان، گلساپوش یزد، کیان آریا ورنامخواست، یاران مبارکه، قدس ماهشهر، آیندگان ملاثانی، آپادانا ابوذر شوش، شاهین نوین ماهشهر ، تاک تيران، مقاومت تیران، قوی سپید انزلی، شهيد جهان نژاديان آبادان از 20 تیرماه آغاز می شود.
برهمین اساس تیم های حاضر تا 31 خردادماه می توانند مدارک خود را تحویل دهند. همچنین   تیم های شرکت کننده می توانند جهت دریافت کارت ورود به مسابقات با مراجعه به دپارتمان فوتبال ساحلی جهت دریافت کارت ها اقدام کنند. 
گفتنی است قرعه کشی مسابقات فوق از ساعت ۱۳:۳۰ مورخ پنجم تیرماه در سالن روابط عمومی فدراسیون برگزار می شود. تيم ها در صورت درخواست ميزباني مراتب را تا قبل از قرعه كشي اعلام کنند.
منبع:تولیدی
دعوت از بانوی کاراته کا بوشهری به اردوی تیم ملی
مرحله دوم اردوي آماده سازي تيم ملي كاراته بانوان بزرگسال از صبح پنجشنبه 27 خرداد ماه در مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز مي شود
كدخبر: 206
1395/03/25

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛مرحله دوم اردوي آماده سازي تيم ملي كاراته بانوان بزرگسال از صبح پنجشنبه 27 خرداد ماه در مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز مي شود.

بر اين اساس كاراته ها عصر روز 26 خرداد ماه بايد خود را به سرپرست اردو معرفي كنند،هم اكنون در اردوي تيم بانوان 10 كاراته كا  از جمله حدیث انصاری زاده بانوی کاراته کا بوشهری حضور دارند..

اين مرحله اردو تا 4 تير ماه ادامه خواهد داشت.

اردونشينان خود را براي حضور در بيست و سومين دوره رقابتهاي جهاني كه آبان ماه به ميزباني لينز اتريش برگزارمي شود، آماده مي كنند.

 

منبع:تولیدی
کلاس مربیگری درجه 3 آمادگی جسمانی در بوشهر برگزارشد
این دوره آموزشی با حضور 39 شرکت کننده برگزارشد
كدخبر: 207
1395/03/25

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛دوره مربیگری درجه 3 آمادگی جسمانی ویژه مردان  به مدت 60 ساعت در سالن فجربا شرکت 39 نفر زیر نظر مدرس فدراسیون روح الله ارشادی برگزار شد.

در پایان این دوره آموزشی آزمون تئوری و عملی از شرکت کنندگان گرفته شد..

منبع:تولیدی
بازگشت به بالا