کد خبر : 14705       بازدید : 239 تاریخ : 1396/04/14   10


:

نشست کمیسیون ماده 5 وستاد نظارت بر اماکن ورزشی و باشگاهها برگزار شد
این نشست که پیش از ظهر امروز 14 تیرماه با حضور مدیران باشگاه های ورزشی استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛ گردهمایی یکروزه قوانین و مقررات باشگاه های ورزشی شهرستان بوشهر برگزارشد.

این نشست که پیش از ظهر امروز 14 تیرماه با حضور مدیران باشگاه های ورزشی استان برگزارشد.

 معاون توسعه  و امور ورزش و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر به اهمیت نقش  نظارت بر عملکرد باشگاه های  ورزشی استان و پرداخت.

 موسی کشتکار افزود: آنچه دغدغه اصلی اداره کل ورزش و جوانان استان و خانواده ها وجود دارد، سالم سازی اماکن ورزشی از قبیل  عدم استفاده از مکمل های غیر مجار دربین ورزشکاران در محیط باشگاه های ورزشی استان است.

وی به فلسفه ورود باشگاه های ورزشی استان به معقوله ورزش پرداخت و افزود: باشگاه  در بعد ورزش و اقتصادی در این زمینه فعالیت می کنند.

 که می بایست در زمیته اقتصادی به نحوه شایسته فضا را برای ورزش  برای ورزشکاران فراهم نمایند.

کشتکار اظهارداشت: هم اکنون بیش از 800 باشگاه خصوصی در سطح استان فعالیت می کنند  که این باشگاه بر اساس مقررات وضوابظ اداره کل می بایست گام بردارند.

 معاون توسعه و امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: وظیفه اداره کل ورزش و جوانان حمایت ورزش قهرمانی و نظارت بر عملکرد ورزش استان استان و فراهم نمودن تسیلات بانکی برای  باشگاه های ورزش استان است.

در ادامه سرگرد محمدی رئیس ستاد نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی استان در این نشست به نقش پلیس در کنار باشگاه ها ورزشی پرداخت و افزود: پلیس بعنوان تداعی کننده امنینت بعنوان کمیته تخصصی در کنارورزش قرار گرفته است.

سرگرد محمدی افزود: باشگاه داران ورزشی می بایست بر اساس ضوابط نستاد نظارت اماکن نیروی انتظامیفعالیت کنند.

وی افزود: شرایط ایمن و امنیت برای ورزشکاران از سوی باشگاه داران استان فراهم شود و در این زمینه باشگاه های خاطی نیز تعطیل خواهند شد.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان بوشهر نیزدر این آیین گفت: ستاد نظارت بر اماکن ورزشی در وزارت ورزش با تغیراتی روبرو شد که بر این اساس این ستاد از سالجاری با نام ستاد سلامت بر باشگاه های ورزشی  فعالیت می کنند.

 دکتر سودابه وحدت افزود: این ستاد با 6 عضو به ریاست مدیرکل ورزش و جوانان و هیات  پزشکی ورزشی فعالیت های مربوط به باشگاه های ورزشی را زیر نظر می گیرند.

 وی اضافه کرد: سالم سازی باشگاه ها و عدم تجویز داورها و مکمل ها به ورزشکاران از شرایط مهم باشگاه داران ورزشی محسوب می شود.

 در پایان مسئول امور باشگاه های اداره کل ورزش و جوانان در این نشست افزود: پروانه مجوز باشگاه های ورزشی از یکسال به سه سال تغییر پیدا کرده است.

 اشرف درخشنده افزود: باشگاه های ورزشی  بر اسا س کمیته نرخ گذاری اداره کل ورزش و جوانان فعلیت کنند و حق افزایش شهریه را ندارد.

 وی اضافه کرد: تسهیلات  وام بانکی با سود 4 درصد امسال در اختیار باشگاه ها قرار می گیردند.

 در پایان این گردهمایی جسله پرسش  و پاسخ مدیران باشگاه های ورزشی با حضور مسئولین برگزارشد.

دنظـــرات شمـــا