کد خبر : 2126       بازدید : 612 تاریخ : 1395/07/14   11


:

تا پایان برنامه ششم توسعه به ازاء هر 5000 نفر یک سازمان مردم نهاد خواهیم داشت
رئیس گروه اداره توسعه مشارکت‌های اجتماعی گفت: امیدواریم با راه اندازی سامانه صدور اعتبار‌نامه سازمان‌های مردم نهاد جوانان تا پایان برنامه ششم توسعه کشور به ازاء هر 5000 نفر یک سازمان مردم نهاد داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛منصور صادقی در مصاحبه با خبرنگار این پایگاه گفت: یکی از اقداماتی که اداره کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان در راستای تسهیل فرایند صدور مجوز فعالیت سازمان های مردم نهاد انجام داد راه‌اندازی سامانه صدور و تمدید مجوز بود که همزمان با هفته دولت و با حضور وزیر ورزش و جوانان رونمایی شد.
وی افزود: طراحی و استقرار این سامانه تا حد زیادی می‌تواند مشکلات مربوط به روند طولانی صدور و تمدید مجوز‌ها و همچنین مراجعه حضوری را برای جوانان بویژه آنان که خارج از مراکز استان ها سکونت دارند را برطرف کند.
رئیس گروه اداره توسعه مشارکت‌های اجتماعی اظهار داشت: هر یک از جوانان علاقه مند که دغدغه مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور را دارند. می توانند با ارائه درخواست خود درسامانه صدور اعتبارنامه سازمان‌های مردم نهاد جوانان در یکی از زمینه های چهارگانه اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی مذهبی و علمی پژوهشی ثبت نام کرده و با مشارکت جوانان هم رأی و با هماهنگی یکدیگر ضمن دریافت مجوز یا شناسنامه فعالیت اجتماعی از وزارت ورزش و جوانان در چارچوب قوانین و مقررات کشور فعالیت کنند.
صادقی در خصوص مزایای این سامانه گفت: از مزایای این سامانه می‌توان به پاسخگویی سریع به متقاضیان تأسیس و ارائه کدرهگیری، تشکیل بانک اطلاعات متقاضیان برای استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های آن‌ها و ارائه کارت شناسایی برای اعضاء شورای مرکز سازمان‌های مردم نهاد جوانان اشاره کرد.
وی اضافه کرد:همچنین گروه‌های جوانی که مجوز فعالیت دریافت کنند. این امکان به آنها داده خواهد شد. تا با ایجاد یک صفحه شخصی برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان مردم نهاد خود را به اطلاع سایرین برسانند.
رئیس گروه اداره توسعه مشارکت‌های اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر تقریبا به ازاء هر 18/000نفر جمعیت جوان کشور یک سازمان مردم نهاد جوانان وجود دارد گفت: امیدواریم با راه اندازی این سامانه تا پایان برنامه ششم توسعه کشور به ازاء هر 5000 نفر یک سازمان مردم نهاد داشته باشیم.
این سامانه با آدرس الکترونیکی saman.msy.gov.ir آماده استفاده متقاضیان است.

 


نظـــرات شمـــا