کد خبر : 2196       بازدید : 665 تاریخ : 1395/07/29   10:30


:

ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار شد(عکس)
ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور دکتر سالاری استاندار بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان بوشهر :رشد و توسعه جامعه بدون حضور و مشارکت جوانان محقق نمی‌شود که در این راستا جوانان نقش مهمی دارند.

دکتر سالاری با بیان اینکه تقویت زیرساخت نیروی انسانی متعهد و خلاق مهمتر از  اجرای طرح‌های عمرانی در جامعه است، افزود: فعالیت‌های عمرانی و فیزیکی در جامعه هر چند برای زندگی انسان‌ها مهم است ولی این مهم زمانی تاثیرگذار است که انسان‌هایی خلاق، متعهد و  توانمند در جامعه پرورش داده شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به توانمندی نیروی انسانی به ویژه جوانان خاطرنشان کرد: جامعه‌ای موفق و پیشرو است که دارای نیروی توانمند و خلاق در حوزه جوانان باشد که باید به این عرصه توجه ویژه‌ای شود.

سالاری با بیان اینکه پرورش نیروی انسانی خلاق و  توانمند باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد، گفت: فعالیت‌های عمرانی و  فیزیکی در جامعه قابل اندازه‌گیری است ولی  تقویت نیروی انسانی خلاق و توانمند در برنامه دراز مدت می‌تواند مسیر توسعه و پیشرفت جامعه را هموار کند.

وی با اشاره به اینکه سواد رسانه‌ای در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: ارتقا سواد رسانه‌ای در جامعه به ویژه در بین جوانان آثار و برکات مهمی در پی دارد چرا که این مهم سبب ارتقا مهارت افراد در استفاده از رسانه‌ها می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر حرفه‌ای و تخصصی عمل کردن در امر آموزش سواد رسانه‌ای گفت: فضای مجازی یکی از ظرفیت‌های مهم در جامعه است که اگر از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نشود لطمات جبران ناپذیری به جامعه وارد می‌کند.

سالاری با تاکید بر آموزش سواد رسانه‌ای در بعد فضاهای مجازی افزود: استفاده درست و صحیح از ظرفیت فضای مجازی می‌تواند زمینه توسعه و پیشرفت انسان را فراهم کند در غیر این صورت خسارت وارد می‌کند.

وی با تاکید بر توجه به اخلاق حرفه‌ای در همه عرصه‌ها خاطرنشان کرد: آموزش اخلاق حرفه‌ای در همه مشاغل و حرفه‌ها زمینه توسعه و رشد افراد فراهم می‌کند که لازم است به این مهم توجه ویژه شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های امید اجتماعی در استان بوشهر بر توجه به مهارت‌افزایی جوانان تاکید کرد و افزود: در اجرای طرح‌های امید اجتماعی استان بوشهر استقبال و میزان مشارکت جوانان مورد توجه بود که این طرح‌ها با مهارت‌افزایی جوانان ادامه می‌یابد.