کد خبر : 2199       بازدید : 1013 تاریخ : 1395/07/29   11:30


:

تاکید استاندار بوشهر بر اجرایی کردن ماده 53 توسط مدیران استان(عکس)
اداره کل ورزش و جوانان برای توسعه امور ورزشی یک سیاست گذار است و بستر سازی برای تحقق این مهم در گرو همکاری همه دستگاه های اجرایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان بوشهر :  جلسه شورای ورزش استان  بوشهر با حضور استاندار ، رئیس شورا وسایر اعضا برگزار گردید .

 در این نشست احمد بهروزیانفرد دبیر شورا و مدیر کل ورزش وجوانان استان  ضمن تبریک هفته تربیت بدنی وورزش  به تشریح دستور کار جلسه ،  ارائه گزارش عملکرد استان  در دولت تدبیر  و امید به راهکار های اجرای ماده 53  قانون الحاق پرداختند.

مصطفی سالاری  افزود: اداره کل ورزش و جوانان مسئول مستقیم تصدی گری برنامه های ورزش نیست، بلکه مسوولان این اداره سیاست گذار کلانی هستند که باید برنامه ریزی های متناسب برای توسعه ورزش را هدایت کنند.
وی اظهارداشت: دستگاههای اجرایی می توانند در راستای فرهنگ سازی مناسب در زمینه ورزش ،یک سری فعالیت های ورزشی برای کارکنان خود و قشری که بیشترین ارتباط را با آن دارند، برنامه ریزی و اجرایی کنند.
سالاری گفت:اداره ورزش و جوانان نیز بابرنامه ریزی،مشوق دستگاههای اجرایی دولتی، بخش خصوصی، شهرداری ها و دهیاری ها برای مشارکت در توسعه ورزش باشد.
وی ادامه داد:باید نگاه راهبردی تر به موضوع ورزش انجام شود ومتولیان اصلی با برنامه ریزی برای جوانان در صدد توسعه فعالیت های ورزشی باشند.
استاندار بوشهر گفت:در بعضی مواقع تمام تلاشمان را برای توسعه فضاهای ورزشی، ورزش های همگانی و قهرمانی به کار می بندیم در حالی که اصل فعالیت خود ورزش نادیده گرفته شده و باید نگاه راهبردی تری به ورزش انجام شود.
وی تاکید کرد:اگر سیاست گذاری و سرمایه گذاری برای خود ورزش صورت نگیرد، ابزاری که برای آن مهیا شده که همان فضاهای ورزشی است ، منجر به گم شدن هدف خواهد شد.
سالاری گفت: در راستای ایجاد شور و نشاط جامعه براساس برنامه ریزی انجام شده در آبانماه امسال سری مسابقات فوتبال و والیبال در استان بوشهر همزمان برگزار خواهد شد

بر طبق  دستورالعمل اجرایی ماده 53 قانون الحاق (2) دستگاه های اجرایی مجازند یک درصد (1%) از اعتبارات خود را به منظور توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه زیرساخت های ورزش و امور جوانان در قالب قوانین بودجه سنواتی به شرح ذیل هزینه کنند:
الف- چهل درصد (40%) در اختیار دستگاه اجرایی برای موارد ذکر شده در ماده (3) این دستورالعمل
ب- سی درصد (30%) بمنظور توسعه فضاهای ورزشی مدارس با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استانها در قالب موافقتنامه متبادله با سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اختیار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل تابعه آن
ج- سی درصد (30%) در اختیار وزارت ورزش و جوانان برای تکمیل فضاها و اماکن ورزشی و رفع معارضین ملکی با هماهنگی و در قالب موافقتنامه متبادله با سازمان مدیریت و برنامه ریزی که حداقل س درصد (30%) آن نیز صرف توسعه ورزش روستایی می گردد