کد خبر : 2718       بازدید : 698 تاریخ : 1395/10/02   11:1


:

وجوه هزینه شده در اماکن ورزشی، مالیات است
معاون وزیر ورزش گفت: هزینه هایی که اشخاص حقیقی و حقوقی برای توسعه اماکن ورزشی دادند، به عنوان مالیات تلقی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛امیررضا خادم معاون حقوی، مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان از مصوبه مهم مجلس برای ورزش کشور خبر داد و گفت: بعد از تلاش زیاد این معاونت با حمایت وزیر ورزش و جوانان و تایید و همراهی نمایندگان مردم در مجلس، هزینه هایی که اشخاص حقیقی و حقوقی برای توسعه اماکن ورزشی دارند، به عنوان مالیات تلقی می شود.

 
وی افزود: نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس در جریان بررسی جزییات لایحه برنامه ششم توسعه کشور، با 147 رای موافق، با این بند الحاقی در لایحه موافقت کردند.
 
معاون وزیر ورزش گفت: در بند الحاقی ماده هفت برنامه توسعه ششم کشور آمده است؛ وجوه هزینه هایی که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور احداث، تکمیل و تجهیز فضاها، اماکن و توسعه ورزش همگانی و یا به عنوان کمک به وزارت ورزش و جوانان پرداخت می شود با تایید این وزارتخانه به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی خواهد شد.
 
خادم درباره سابقه این موضوع گفت: این مصوبه در برنامه های سوم و چهارم توسعه کشور وجود داشت ولی در برنامه پنجم توسعه حذف شده بود و خوشبختانه در دولت یازدهم و با حمایت قاطع نمایندگان مردم مجددا در برنامه ششم توسعه کشور تایید شد.
 
 


نظـــرات شمـــا