کد خبر : 9420       بازدید : 235 تاریخ : 1396/02/23   10


:

افتتاح ورزشگاه سردار شهید مهدوی با حضور وزیر ورزش و جوانان
ورزشگاه سردار شهید مهدوی که 11 سال قبل عملیات اجرایی آن شروع شده بود بناست در هفته پایانی فروردین 96 و در پنجمین دور از سفرهای ریاست جمهوری در دولت یازدهم به استان بوشهر به بهره برداری برسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛؛ورزشگاه سردار شهید مهدوی که 11 سال قبل عملیات اجرایی آن شروع شده بود بناست در هفته پایانی فروردین 96 و در پنجمین دور از سفرهای ریاست جمهوری در دولت یازدهم به استان بوشهر به بهره برداری برسد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت:ورزشگاه 15 هزار نفری سردار شهید مهدوی در سال 85 در زمینی به مساحت 18 هکتار عملیات اجرایی آن شروع شد و تا سال 92 پیشرفت آن 53 درصد بود ولی از سال 93 با توجه به اهمیت این پروژه برای استان و پیگیری استاندار از سرگرفته شد.

احمد بهروزیان فر افزود:این ورزشگاه 7 هزار متر فضای سرپوشیده شامل (ساختمان اداری- چهاررختکن-اتاق مربیان و داوران-اتاق رادیو،تلویزیون و خبرنگاران-جایگاه ویژه مخصوص مسئولین-جایگاه وی آی پی – اورژانس- حراست-آتش نشانی- سرویس های بهداشتی در هرطبقه و چهاربوفه ) است.

وی اضافه کرد:فضای روباز این مجموعه نیز شامل 10 هزار متر مربع زمین چمن اصلی – پیست تارتان 8 خطه –چاله های پرش به متراژ5400 مترمربع – چهاردکل روشنایی – 37 هزار مترمربع فضای پارکینگی – 7 هزار متر مربع فضای سبز – چهار مخزن زمینی و هوایی و تاسیسات مکانیکی است.

 احمد بهروزیان فر با بیان اینکه این طرح توسعه این ورزشگاه در آینده در دستور کار  است افزود:در حال حاضر یک پیست اسکیت استاندارد 200 متر – 400 متر – 2 هزار متر و حرکات نمایشی در این ورزشگاه احداث شده که پس از از پیست ورزشگاه آزادی دومین پیست اسکیت کشور با قابلیت برگزاری تمامی رقابت های ملی و بین المللی و جهانی مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی را دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهربا اشاره به اینکه در مجوع 48 ملیارد تومان هزینه ساخت و تکمیل این ورزشگاه بوده است 22میلیارد تومان آن از اعتبار سفر ریاست جمهوری است گفت:اعتبار ساخت این مجموعه تا سال 92،هجده میلیارد تومان بود و از سال 93 تا کنون 26 میلیارد تومان هزینه برده است.

بهروزیانفرد تصریح کرد: این مجموعه ورزشی روز دو شنبه 25 اردیبهشت ماه با حضور وزیر ورزش و جوانان ، استاندار بوشهر و دیگر مسئولین استان راسسعت 17 به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: همچنین با حضور وزیر ورزش و جوانان عملیات اجرایی پایگاه بین المللی ورزش های آبی در دهکده گردشگری بوشهر آغاز می شود.نظـــرات شمـــا